logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Шрифт


Текстовий редактор MS Word
     
     
   
 

Шрифт це повний набір знаків одного розміру й стилю накреслення.

Існує велика кількість шрифтів, використовуваних у комп'ютерах.

Шрифти для принтерів бувають вбудовані, що й завантажуються. Вбудовані зберігаються в постійній пам'яті принтера (див. Шрифтової картридж), завжди готові до використання.  Шрифти, що завантажуються, працюють через оперативну пам'ять машини, займають пам'ять і ресурси процесора, їх кількість обмежена лише наявністю відповідних програм.

Існує кілька технологій створення й використання, що завантажуються шрифтів. Традиційна технологія полягає в тому, що в програмі описується кожний символ шрифту за допомогою крапок. Ця програма, називана драйвером шрифту, при печатці викликає відповідний драйвер.

Технологія Truetype (True — точний, Type — шрифт) заснована на математичному описі кожного символу й обчисленні конкретної конфігурації при кожнім виконанні. Технологія Truetype вимагає значних ресурсів, але зате дає чудова якість; включена в систему Windows починаючи з версії 3.1.

Фірми Apple і Ares розробили технологію, що дозволяє одержати 4 млрд шрифтів для комп'ютерів фірми Apple. Технологія, включена в операційну систему System 8, заснована на базові (прямому й курсивному) накресленнях, з яких користувач може створювати практично будь-який шрифт. Істотне досягнення даної технології — невеликий обсяг необхідної пам'яті — 260 Кбайт дискової пам'яті для базового накреслення й 4 Кбайт для конкретного шрифту. Користувач може не тільки створювати шрифти, але й вибирати їх із заздалегідь створених стандартних.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Технологія OLE
 • Технологія 3G
 • ВИБІР СПОСОБУ УСТАНОВКИ WINDOWS SERVER 2003
 • Струминна технологія створення зображення
 • Нанотехнологія


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org