logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 
Навчальні матеріали з інформатики » ОС Windows Server 2003 » ОСНОВНІ МОЖЛИВОСТІ СИСТЕМ WINDOWS SERVER 2003

ОСНОВНІ МОЖЛИВОСТІ СИСТЕМ WINDOWS SERVER 2003


ОС Windows Server 2003
     
     
   
 

Розглянемо більш докладно основні можливості систем сімейства Windows Server 2003. Спочатку розберемо принципово нові засоби, що з'явилися вперше в цих системах, а потім перелічимо головні можливості, які існували й раніше, у попередніх системах Microsoft.

 

Служба Active Directory і Windows Server 2003

 

В Windows Server 2003 служба Active Directory не перетерпіла революційних змін у порівнянні з версією, наявної в Windows 2000, її умовно можна називати Active Directory 1.1. Контролери під керуванням Windows 2000 Server і Windows Server 2003 можуть співіснувати в одному домені (і навіть разом з Windows NT 4.0 BDC), однак всі нові можливості Active Directory реалізуються тільки тоді, коли всі контролери доменів у лісі працюють під керуванням Windows Server 2003. Перелічимо нижче головні особливості Active Directory на базі Windows Server 2003:

 

·  На зміну змішаному й основному режиму доменів Windows 2000 прийшли функціональні рівні, які визначають можливості доменів і лісу. Наприклад, зміна імені контролера домену або домену можливо тільки на функціональному рівні Windows Server 2003. 

·  Поліпшення в адміністративних оснащеннях для керування доменами. Наприклад, включені можливості збережених запитів і одночасної зміни властивостей декількох об'єктів каталогу, поліпшені засоби пошуку. 

·   Утиліти командного рядка для керування Active Directory. 

·  Установка контролерів домену з архівної копії. Ця можливість дозволяє зменшити кількість реплицируемой інформації за рахунок того, що основна частина каталогу копіюється з архіву, а по мережі передаються тільки останні зміни каталогу. 

·  Кэширование інформації про члени універсальних груп. У багато доменних конфігураціях з декількома сайтами ця функція дозволяє зменшити трафік, що виникає при аутентификации користувачів, або взагалі відмовитися від бажаної присутності сервера глобального каталогу в кожному сайті. 

·  Розділи додатків. Розділи каталогу, створювані користувачами або додатками. Мають свою топологію реплікації, при якій контролери домену - носії репліки деякого роздягнула каталогу - визначаються вибірково адміністратором; на інших контролерах цей розділ буде відсутній. 

·  Об'єктний клас InetOrgPerson може використатися для переносу інформації з інших LDAP-сумісних каталогів. Цей клас є суб'єктом безпеки, і йому можна призначати права й дозволи.

·  Можливість перейменування (зміни DNS- і NetBIOS-імен) контролерів домену й доменів. При цьому не можна тільки перевизначити кореневий домен лісу, тобто передати його функції іншому домену в лісі. 

·  Установлення довірчих транзитивних відносин між лісами, при яких користувачі одного домену можуть аутентифицироваться для доступу до всіх або деяких ресурсів іншого лісу. 

·  Поліпшення механізму реплікації Active Directory. Зокрема, значно зменшений трафік, що виникає при зміні членства в групі (оскільки реплицируется не весь атрибут members, а тільки змінений елемент) і при реплікації даних Глобального каталогу. 

·  Динамічні об'єкти, які мають установлений строк життя. Якщо додаток не звертається до таких об'єктів протягом заданого інтервалу часу, то об'єкти автоматично віддаляються з каталогу. 

 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • НОВІ МОЖЛИВОСТІ WINDOWS SERVER 2003
 • НОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ СИСТЕМИ
 • МОЖЛИВОСТІ, ЩО З'ЯВИЛИСЯ В WINDOWS 2000
 • Перша реєстрація в системі
 • Організація систем з подвійним завантаженням


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org