logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Windows Server 2003: Вступ
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Операційні системи сімейства Windows Server 2003 є еволюційним розвитком серверної платформи Windows 2000 Server, що також включили в себе багато засобів систем Windows XP. Слід також нагадати, що ОС Windows 2000 мають внутрішній номер версії 5.0, а системи Windows XP вийшли під номером 5.1. Сімейство Windows Server 2003 має версію 5.2. Грубо говорячи, можна вважати, що версія 5.2 дорівнює версії 5.1 + Service Pack 1 + серверні служби + відновлення, що вийшли з моменту появи Windows XP.
 
   
     
     
ПОРІВНЯННЯ ВЕРСІЙ WINDOWS SERVER 2003
ОС Windows Server 2003
     
     
 
У таблиці перераховані функціональні основні можливості й служби, реалізовані в різних редакціях Windows Server 2003. Цю інформацію потрібно враховувати при виборі версії системи, найбільш підходящої для рішення конкретних завдань. У таблиці використані наступні позначення: значок «+» означає, що дана функція або служба підтримується повністю; значок «|» означає, що підтримка даної можливості обмежена, а прочерк свідчить про те, що зазначена функція або служба взагалі не підтримується.
 
   
     
     
СИСТЕМНІ ВИМОГИ
ОС Windows Server 2003
     
     
 
У таблиці перераховані основні вимоги, пропоновані системами Windows Server 2003 до апаратних засобів. Ці вимоги потрібно враховувати при виборі оптимальної апаратної конфігурації. Варто враховувати, що 64-розрядні версії Windows Server 2003, Enterprise Edition і Windows Server 2003, Datacenter Edition можуть установлюватися тільки на комп'ютери із процесорами Itanium.
 
   
     
     
НОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ СИСТЕМИ
ОС Windows Server 2003
     
     
 

Системи Windows Server 2003 можуть установлюватися як відновлення вже існуючих систем зі збереженням інстальованого програмного забезпечення, настроювань користувачів, системи й служб. Забезпечується відновлення майже всіх серверних версій Windows, починаючи з Windows NT 4.0 Server (SP 5.0 і вище).

Системи сімейства Windows Server 2003 пропонують всі серверні можливості ОС Windows 2000 Server, включаючи зовсім нові засоби, реалізовані на обновленому ядрі ОС Windows XP з урахуванням зрослих вимог до надійності й безпеки систем і даних. Можна виділити кілька позицій, які ставилися при розробці лінійки систем Windows Server 2003.

 
   
     
     
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СИСТЕМ
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Спочатку уточнимо, на які завдання орієнтована кожна редакція сімейства Windows Server 2003, а потім опишемо їхні основні можливості більш докладно.
 
   
     
     
ОСНОВНІ МОЖЛИВОСТІ СИСТЕМ WINDOWS SERVER 2003
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Розглянемо більш докладно основні можливості систем сімейства Windows Server 2003. Спочатку розберемо принципово нові засоби, що з'явилися вперше в цих системах, а потім перелічимо головні можливості, які існували й раніше, у попередніх системах Microsoft.
 
   
     
     
НОВІ МОЖЛИВОСТІ WINDOWS SERVER 2003
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Нижче ми перелічимо деякі функції, що з'явилися як стандартні компоненти тільки в Windows Server 2003. Нехай вас не бентежить їхня невелика кількість, оскільки величезна кількість коштовних удосконалень Windows Server 2003 виконано в модулях, службах і програмах, що існували в попередніх версіях Windows.
 
   
     
     
МОЖЛИВОСТІ, УСПАДКОВАНІ ВІД WINDOWS XP PROFESSIONAL
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Тепер розглянемо нові засоби, що з'явилися в складі ОС Windows XP Professional і включені в Windows Server 2003. Потрібно відзначити, що в Windows Server 2003 не підтримуються дві специфічні технології Windows XP: швидке перемикання користувачів і функція відновлення системи. Крім того, відсутня програма обміну миттєвими повідомленнями Windows Messenger. Поточну версію для Windows XP можна вільно завантажити з вебсайта Microsoft і використати на серверних платформах.
 
   
     
     
МОЖЛИВОСТІ, ЩО З'ЯВИЛИСЯ В WINDOWS 2000
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Сімейство Windows Server 2003 є розвитком систем Windows 2000 і успадковує всі її можливості, при цьому багато хто з них модернізовані й поліпшені (використаються більше нові версії модулів і програм). Перелічимо найбільш важливі засоби Windows Server 2003, які з'явилися вже в Windows 2000.
 
   
     
     
ВИМОГИ ДО АПАРАТНИХ РЕСУРСІВ
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Основне завдання, яку необхідно вирішити перед тим, як приступати до установки Windows Server 2003, полягає в тім, щоб визначити, чи буде встаткування комп'ютера, на який ви збираєтеся зробити установку, працювати з даною операційною системою. Прийняти це принципове рішення допомагають два документи: вимоги до мінімальної апаратної конфігурації й список сумісних апаратних засобів.

 
   
     
     
ВИБІР СПОСОБУ УСТАНОВКИ WINDOWS SERVER 2003
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Наступне питання, на який вам необхідно відповісти, полягає у виборі способу установки. Система Windows Server 2003 поставляється на компакт-диску, і компанія Microsoft пропонує кілька варіантів інсталяції, з яких користувач може вибрати найбільш підходящий. У цілому, способи установки Windows Server 2003 можна класифікувати в такий спосіб.
 
   
     
     
КОНФІГУРУВАННЯ РОЗДІЛІВ НА БАЗОВИХ ДИСКАХ
ОС Windows Server 2003
     
     
 

Створювати розділи на жорсткому диску можна такими способами ...

 

 
   
     
     
УСТАНОВКА WINDOWS SERVER 2003
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Якщо ви встановлюєте ОС на сумісне встаткування й виконали всі рекомендації, наведені раніше в цій главі, те, як правило, процес інсталяції протікає швидко й гладко. Складності, з якими можна зштовхнутися в процесі установки, найчастіше є результатом недостатнього планування й відсутності всякої підготовки. Тому, якщо ви не зібрали мінімального обсягу інформації, необхідного для успішної установки, поверніться до попередніх розділів.
 
   
     
     
Текстова фаза процедури установки
ОС Windows Server 2003
     
     
 

Нижче коротко описані кроки по безпосередній установці системи, що виконуються в текстовому режимі:

1. Щоб почати установку Windows Server 2003, програма Setup у першу чергу завантажує саму операційну систему з дистрибутивного компакт-диску. Windows Server 2003 приймає керування й виконує розпізнавання встановлених на комп'ютері апаратних засобів. Про те, що система початку завантажуватися з компакт-диску, свідчить появу на екрані наступного повідомлення: Setup is inspecting your computer's hardware configuration.

 
   
     
     
Графічна фаза процедури установки
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Після перезавантаження комп'ютера починається графічна фаза інсталяції. Зверніть увагу, що на даному етапі ви вже маєте встановлену, але ще не сконфігурованну копію Windows Server 2003. Після завершення цієї фази на комп'ютері буде встановлена повнофункціональна версія операційної системи. Комп'ютер завантажується під керуванням Windows Server, і починається робота програми із графічним інтерфейсом програми-майстра Windows Server 2003 Setup Wizard.
 
   
     
     
Перша реєстрація в системі
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Відразу ж після завершення установки, при першому запуску Windows Server 2003, після того, як ви зареєструєтеся в системі від імені користувача Administrator, автоматично запускається програма Manage Your Server. Зверніть увагу на те, що цю програму також можна запустити в будь-який час, вибравши команду Manage Your Server (Конфігурування сервера) з меню Start | Administrative Tools (Пуск | Адміністрування).
 
   
     
     
Відновлення файлів і настроювань
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Якщо ви зберігали свої файли й настроювання старої системи за допомогою майстра Files and Settings Transfer Wizard (Майстер переносу файлів і параметрів) або засобу міграції користувальницьких настроювань User Settings Migration Tool, USMT, що обговорювалися раніше в цій главі, то після першого завантаження - самий час відновити їх. Після цього можна починати звичайну роботу із системою.
 
   
     
     
Організація систем з подвійним завантаженням
ОС Windows Server 2003
     
     
 
При установці Windows Server 2003 ви можете зконфігурувати комп'ютер як систему з подвійним завантаженням, при якій ви можете мати дві встановлені операційні системи одночасно й вибирати робочу операційну систему при запуску комп'ютера. Однак перш ніж приймати рішення про організації такої конфігурації, варто оцінити всі її плюси й мінуси, а також розглянути проблеми сумісності файлових систем. Варто також відзначити, що якщо в Windows NT установка паралельної копії операційної системи була одним з додаткових засобів забезпечення надійності й відказостійкості, те після випуску Windows 2000, необхідність у такій мері відпала з появою нових, більше прогресивних засобів забезпечення відказостійкості системи.
 
   
     
     
Усунення проблем, що виникають при установці Windows Server 2003
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Якщо в процесі установки ви одержуєте повідомлення Not enough disk space for installation, переглянете ще раз вимоги до мінімальної апаратної конфігурації, наведені на початку даного розділу. Для усунення цієї проблеми вам буде потрібно звільнити достатній обсяг вільного дискового простору на розділі, планованому для установки Windows Server 2003, або створити нові розділи потрібного обсягу.
 
   
     
     
Автоматизація установки систем на безліч комп'ютерів
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Компанія Microsoft приділяє найпильнішу увагу стратегії й принципам розгортання своїх операційних систем в організаціях і на підприємствах. Автоматизація процесу інсталяції відіграє ключову роль у зниженні витрат на перехід до використання нової операційної системи. Метод автоматизації процесу установки буде залежати від існуючої інфраструктури мережі, кількості й розмаїтості конфігурацій комп'ютерів, для яких буде виконуватися відновлення операційної системи, розкладу процесу розгортання й інших факторів. Ґрунтуючись на цих критеріях, ви зможете легко й швидко здійснити розгортання Windows Server 2003. Для цього є наступні можливості.
 
   
     
     
Автоматична установка Windows Server 2003
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Будь хто, хто вже встиг провести установку Windows Server 2003 хоча б на один з комп'ютерів, напевно вже переконався, що процедура істотно спростилася навіть у порівнянні з Windows 2000. Проте, процес все-таки займає біля години, і якщо він проходить в інтерактивному режимі, то користувач, що робить установку, протягом цього часу повинен відповідати на запити системи й уводити різноманітні дані (наприклад, ключі від продукту, найменування підприємства або організації, пароль адміністратора й т.д.). Зрозуміло, вам хотілося б спростити й автоматизувати цей процес. Однак засобу автоматизації розгортання, такі як SMS і RIS, не завжди застосовні, та й призначені вони в основному для великих підприємств і організацій.
 
   
     
     
НАСТРОЮВАННЯ МЕРЕЖНИХ ПІДКЛЮЧЕНЬ
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Зараз будь-яка операційна система, орієнтована на корпоративний ринок, повинна містити в собі компоненти, що забезпечують можливість її функціонування в рамках обчислювальної мережі. Не є виключенням і Windows Server 2003. Більше того, дана операційна система позиціюється розроблювачами, як основа для реалізації основних мережних сервисів у корпоративній обчислювальній мережі.
 
   
     
     
КЕРУВАННЯ МЕРЕЖНИМИ ПІДКЛЮЧЕННЯМИ
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Всі операції по конфігуруванню мережних засобів здійснюються в папці Network Connections (Мережні підключення). У цій папці створюються всі підтримувані операційною системою підключення. Папка розташовується на панелі керування або може бути виведена безпосередньо в меню Пуск.
 
   
     
     
СТВОРЕННЯ МЕРЕЖНИХ ПІДКЛЮЧЕНЬ
ОС Windows Server 2003
     
     
 

Підключення комп'ютера до локальної обчислювальної мережі є стандартним способом організації доступу до ресурсів корпоративної мережі для більшості компаній. При цьому можуть бути використані різні типи мережних адаптерів, що припускають роботу в мережах різної архітектури - Ethernet, IrDA.

Эмуліровані локальні мережі використають драйвери віртуальних адаптерів, наприклад, драйвери, що підтримують протокол LANE (LAN Emulation). Як було замічено раніше, у процесі завантаження операційна система автоматично виявляє всі встановлені мережні адаптери й створює для них відповідні підключення в папці Мережні підключення.

За замовчуванням підключення до локальної мережі завжди активно. Підключення до локальної мережі - єдиний тип підключення, що автоматично стає активним після завантаження системи.

 
   
     
     
Підключення по телефонній лінії
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Оскільки телефонні лінії доступні практично повсюдно, даний спосіб підключення клієнтів до корпоративної обчислювальної мережі вважається одним з найбільш простих і дешевих. Основним недоліком даного способу з'єднання є вкрай низька пропускна здатність телефонного підключення, що комутирує (максимум 56 Кб/с). Для перетворення сигналу із цифрового формату в аналоговий і назад використають модеми. Із цієї причини даний тип підключення часто називають модемним підключенням. На кожному комп'ютері можна створити кілька модемних підключень (їхня кількість обмежується винятково продуктивністю комп'ютера й, у першу чергу, наявністю вільних комунікаційних портів для підключення модемів).
 
   
     
     
Підключення до ISDN-лінії
ОС Windows Server 2003
     
     
 
Технологія ISDN (Integrated Services Digital Network) прийшла на зміну телефонним підключенням, що комутирують. На відміну від підключень, що комутирують, в ISDN для передачі даних використається не аналоговий, а цифровий сигнал. По однієї й тій же цифровій лінії можуть передаватися дані різних типів (відео зображення, голосова інформація, факсимільні повідомлення, цифрові дані). Використання ISDN-ліній дозволяє істотно підвищити швидкодія підключення в рамках вилученого доступу.
 
   
     
     
Підключення до мережі Х.25
ОС Windows Server 2003
     
     
 
ротокол Х.25 являє собою протокол комутації пакетів, що функціонує на мережному рівні OSI-моделі. Всі комунікації між двома учасниками взаємодії відповідно до специфікації Х.25 представляються у вигляді з'єднаних один з одним вузлів пересилання пакетів. Протокол Х.25 регламентує процес передачі пакетів від одного вузла до іншого. Існуючі комунікації розрізняються по якості й надійності, тому в структуру протоколу убудовані механізми, що забезпечують контроль помилок.
 
   
     
     
Пряме підключення
ОС Windows Server 2003
     
     
 
При наявності фізичного з'єднання з іншим комп'ютером через послідовний кабель або кабель прямого паралельного підключення можна створити так називане пряме підключення. Використовуючи механізм прямих підключень, можна, наприклад, об'єднати дві (або більше) фізично не зв'язані мережі, що перебувають в одному будинку.
 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org