logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Windows - Загальні відомості
Операційна система Windows
     
     
 
Наприкінці 90-х років XX ст. стандартом ОС для 32-розрядних ПК стала система Windows 98.
 
   
     
     
Файлова система
Операційна система Windows
     
     
 

Основним інформаційним об'єктом ОС Windows є файл.

Файл — іменована область зовнішньої пам'яті для збері­гання програм і даних.

Файли можуть містити текстові документи, числові да­ні, закодовану табличну та графічну інформацію тощо.

Оскільки ОС Windows  орієнтована на роботу з доку­ментами, файли, в яких зберігаються дані, називають до­кументами, а програми, що створюють й обробляють ці документи, — додатками.

 
   
     
     
Поняття, які існують в Windows
Операційна система Windows
     
     
 
В ОС Windows реалізована віконна об'єктно-орієнтована обробка інформації. Windows має такі характерні властивості, як: стандартний інтерфейс користувача, багатозадачність, інтеграція функцій та ін. Windows - операційна система, що основана на повідомленнях, тобто поведінка й реакція програми визначається зовнішніми подіями.
 
   
     
     
Основні елементи Windows
Операційна система Windows
     
     
   
   
     
     
Загальні прийоми, пов'язані з переміщенням, копіюванням і видаленням інформації
Операційна система Windows
     
     
 

Перед тим як скопіювати,  перемістити  або видалити  кілька файлів, їх необхідно виділити.  Виділити елементи можна в такий спосіб:

1)     щоб виділити якийсь один елемент, необхідно  клацнути на ньому. При цьому список виділених раніше файлів знімається;

2)     щоб додати ще один елемент до уже виділених елементів, необхідно клацнути на ньому, утримуючи клавішу Ctrl;

3)     щоб виділити кілька суміжних елементів, необхідно клацнути на першому елементі, а потім, утримуючи клавішу Shift, клацнути на останньому;

4)     якщо необхідно виділити ще одну групу суміжних елементів, не порушуючи при цьому уже існуючу виділену область клацнути, утримуючи клавішу Ctrl на першому  і на останньому елементі групи, утримуючи комбінацію клавіш Ctrl+Shift; 

5)     щоб виділити всі елементи у вікні, вибрати команду Виправлення Виділити всі або комбінацію клавіш Ctrl+A;

6)     щоб знову  зняти виділення з якого-небудь виділеного елемента, не порушуючи при цьому виділення об’єктів у цілому, клацнути на цьому елементі при натиснутій клавіші Ctrl.
 
   
     
     
Робочий стіл
Операційна система Windows
     
     
 
Основну частину екрану займає Робочий стіл, на якому розташовуються значки і ярлики (значки з маленькими стрілочками в нижньому лівому куті). Значки і ярлики забезпечують (за допомогою подвійного клацання) швидкий доступ до дисків, папок, документів, додатків і пристроїв.
 
   
     
     
Панель завдань
Операційна система Windows
     
     
 
У нижній частині екрана розташовується Панель завдань, на якій перебувають кнопка Пуск, кнопки виконуваних завдань і відкритих папок, індикатори й годинник.
 
   
     
     
Вікна додатків
Операційна система Windows
     
     
 
У вікні додатка виконується будь-який запущений на виконання додаток або відбивається вміст папки. Відкрити або закрити вікно додатка — те ж, що й запустити програму на виконання або завершити її. Вікна додатків можна переміщати на будь-яке місце Робочого стола, розвертати на весь екран або звертати в кнопки на панелі завдань.
 
   
     
     
Вікна документів
Операційна система Windows
     
     
 
Вікна документів призначені для роботи з документами й «живуть» усередині вікон додатків. Можна розкривати, звертати, переміщати або змінювати розміри цих вікон, однак вони завжди залишаються в межах вікна свого додатка. Вікно документа має ті ж кнопки керування, що й вікно додатка.
 
   
     
     
Меню
Операційна система Windows
     
     
 
Меню є одним з основних елементів графічного інтерфейсу і являє собою перелік команд (як правило, тематично згрупованих), з яких необхідно зробити вибір (помістивши на пункт меню покажчик миші й зробивши клацання). Вибір пункту меню приводить до виконання певної команди. Якщо за командою меню йде три крапки, то її вибір приведе до появи діалогової панелі, яка дозволяє користувачеві одержати або ввести додаткову інформацію.
 
   
     
     
Windows 10: переваги та недоліки
Операційна система Windows
     
     
 

У даний час кожен користувач ПК може встановити собі Windows 10. З виходом нової версії з'явилося багато питань, таких як:

• як встановити Windows 10?

• переваги та недоліки Windows 10?

Пропоную розбиратися окремо.
 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org