logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Загальні принципи створення Web-вузла
Web та HTML
     
     
 
Ви вирішили створити й розмістити в інформаційному просторі WWW (World Wide Web, Всесвітня павутина) власний Web-вузол. Які ж кроки треба почати, щоб він був цікавий, корисний й, що немаловажно, відвідуємо. Перше питання, на який необхідно дати чітку відповідь: з якою метою створюється Web-вузол? Від цього залежить багато чого: стиль оформлення, необхідні для створення й наступного функціонування витрати, формат подання інформації для розміщення в Web, інструментарій і вимоги, пропоновані до програмного забезпечення Web-сервера й каналам зв'язку з Internet. Тут можливо кілька варіантів.
 
   
     
     
Розміщення сайта в Інтернет
Web та HTML
     
     
 
Завершивши створення Web-вузла, необхідно розмістити його в Internet. Тут можливі два варіанти: перший - використати комп'ютер, що разом з Web-сервером й Web-вузлом перебуває у вашому офісі й підключається до Internet по виділеній або комутирувати линии, що; другий - скористатися для розміщення Web-вузла послугами спеціальних організацій.
 
   
     
     
Історія розвитку HTML
Web та HTML
     
     
 
В 1989 році Тім Бернерс-Ли запропонував керівництву міжнародного центра високих енергій (CERN) проект розподіленої гіпертекстової системи, що він назвав World Wide Web (WWW), Всесвітня павутина. Спочатку ідея системи полягала в тому, щоб за допомогою гіпертекстової навігаційної системи об'єднати всю безліч інформаційних ресурсів CERN у єдину інформаційну систему. Технологія виявилася настільки вдалою, що дала поштовх до розвитку однієї із самих популярних у світі глобальних інформаційних систем.
 
   
     
     
WAP та WML
Web та HTML
     
     
 

WAP - це протокол мережевого спілкування, що застосовується для передачі інформаційного змісту Інтернет бездротовим клієнтам, таким, як мобільні телефони.

WML - це мова розмітки тексту, що дозволяє створювати сторінки, виведені WAP-браузером.

WAP виник завдяки розвитку бездротового зв'язку. Творцями даного стандарту керувало бажання надати доступ до інформаційного вмісту Інтернет бездротовим клієнтам - власникам мобільних телефонів.
 
   
     
     
Портал
Web та HTML
     
     
 
Портал це великий інформаційний сайт, або Web-вузол, зі значною кількістю ресурсів (пошукові машини, віртуальні магазини, служби електронної пошти) і великим числом посилань на ресурси інших сайтів. Портали розділяються на універсальні (пошукові машини) і тематичні (освітні, наукові, торговельні та ін.)
 
   
     
     
Сайт
Web та HTML
     
     
 

Сайт це спеціальним образом оформлені дані про який-небудь предмет або явище, що й зберігаються на www-сepвері, тобто це програма, яка інтерпретується як текст, графіка, анімація, звук.

Оформлення сайту проводиться за допомогою мов HTML, Java і ін.
 
   
     
     
Мережа Інтернет
Web та HTML
     
     
 

Прообраз Internet створений в 1969 р. у вигляді мережі Arpanet. У справжньому виді Internet існує з початку 90 рр. XX в.

 У цей час одна із самих більших по кількості включених у неї комп'ютерів мереж. Має відмінно розвитий спектр мережних послуг, у тому числі телеконференції й електронну пошту. Працює в режимах «off-line» і «on-line». Основа мережі Internet — протокол TCP/IP.
 
   
     
     
Гіпертекст
Web та HTML
     
     
 
Гіпертекст це технологія, що забезпечує зберігання текстового й графічного матеріалу й можливість швидкого доступу до різних частин тексту за рахунок використання гіперпосилання. Дозволяє створити комп'ютерний підручник, у якім не треба витрачати час на пошук роз'яснень і підказок. У звичайному підручнику текст розташовується послідовно. Підручник, побудований як гіпертекст, робить більш доступними різні частини тексту, аж до одночасної появи на дисплеї взаємозалежних понять із різних сторінок і різних комп'ютерів.
 
   
     
     
Що таке парсер
Web та HTML
     
     
 
Парсер це скрипт, призначення якого полягає в автоматичному створенні статей на сайті. Парсер, за заданими параметрами, виконує пошук в мережі Інтернет потрібного контенту та переносить його на вказаний сайт, тому парсер часто називають грабером сайтів. Застосування скриптів-парсерів дозволяє швидко наповнити новий сайт великою кількістю тематичної інформації практично без участі веб-розробника.
 
   
     
     
Оптимізація швидкості завантаження веб-ресурсів
Web та HTML
     
     
 

Сьогодні більшість підприємств, організацій та установ впровадили і підтримують власні інтернет-сайти. Крім того, доступність веб-сервісів та підвищення комп’ютерної грамотності населення призвели до стрімкого зростання кількості персональних веб-сайтів, які належать фізичним особам. Нажаль, більшість розробників сайтів не є професіоналами у цій області, що призвело до появи великої кількості неоптимізованих веб-ресурсів.

Ми розглянемо декілька безкоштовних інструментів, використання яких дозволить непідготованому користувачу провести суттєву оптимізацію своїх веб-сайтів та значно збільшити швидкість їх завантаження.

 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org