Easy Capture

Easy Capture є інструментом для створення знімків екрана. Після установки й першого запуску додатка Easy Capture, відкривається вікно простенького графічного редактора, що не новина для подібних продуктів. Easy Capture, стартуючи, завжди відкриває своє вікно. Не можна поміщати її в системний лоток. Це означає крайню незручність автоматичного завантаження зі стартом системи. Втім, ви можете змусити програму Easy Capture згортатися в системний лоток, а не в панель завдань. Контекстне меню значка Easy Capture містить список усіх режимів захвата. Про них і поговоримо далі.

Перший режим – це захват повного екрана. Аналог натискання клавіші Print Screen з наступною вставкою даних з буфера обміну в порожній документ. Іншими словами, економія одної дії. Другий варіант захвата полягає у виділенні прямокутної області. Вам на допомогу приходить лупа. Дуже зручно за допомогою навігаційних клавіш підганяти виділення до необхідної величини з точністю до пікселя.

Наступний режим Easy Capture призначений для захвата довільного вікна або його частини – об’єкта. Індикатором виділення служить червоний прямокутник. У Easy Capture Ви можете захоплювати вікна без заголовків, робочі області, панелі інструментів і багато чого іншого. Ще один режим Easy Capture – виділення активного вікна. Тут уже ніяких додаткових дій робити не потрібно, усе відбувається автоматично.

Нарешті, останній спосіб захвата – це виділення квадрата. Чесно говорячи, важко придумати практичну користь від такого режиму, але зайвою опцією програму не зіпсуєш.

Після того, як знімок зроблений, автоматично відкривається вікно редактора Easy Capture. Він підтримує вкладки. Це означає, що ви можете зробити кілька знімків, а потім спокійно, один за іншим обробити їх.

Перше – є можливість зміни розміру зображення. Це дозволяє створювати знімки фіксованого розміру з будь-яких вікон і робочих столів. Ви можете також здійснювати кадрування. У Easy Capture підтримується тільки вільний режим, без вказівки явних пропорцій.

Ви можете обертати знімки, регулювати яскравість, контраст, насиченість, відтінок і ще кілька параметрів, пов’язаних з «експозицією». Мало того у Easy Capture, є присутнім навіть автоматичний режим.

Допускається нанесення тексту на знімок. Напис може складатися з декількох рядків. Ви можете малювати прямокутники й хмарини прямої мови. Усі ці елементи відкидають тінь.

Графічний редактор Easy Capture містить набір художніх фільтрів. Їх, звичайно, не так багато, як у спеціалізованих додатках, але й гострої необхідності в подібній обробці не спостерігається.

З технічних особливостей Easy Capture варто відзначити множинний відкіт. Відмінна страховка від помилок.

А от збереження документів у Easy Capture реалізоване жахливо. Ні можливості попереднього перегляду результату, відсутні опції настроювання форматів. Причому, це стосується навіть JPEG, якому традиційно вказують ступінь стиску. Нічого цього в Easy Capture немає, тому доводиться користуватися сторонніми додатками для підготовки знімків до друку або публікації в інтернеті.
Попередня стаття
Наступна стаття