EASEUS Partition Manager Home Edition

Компонент керування розділами жорстких дисків входить далеко не в усі версії Windows. Найбільш дешеві, «домашні» варіанти популярної операційної системи позбавлено багатьох мережних і адміністраторських інструментів. Та й наявність модуля керування дисками ще не гарантує успіху. Він має масу обмежень функціональності. Наприклад, Ви не можете змінювати розміри розділів без втрати даних, є тверді обмеження на використання файлових систем. Наприклад, розділи більш 32 ГБ не можна відформатувати в FAT32.

Усе це наводить на думку про установку стороннього програмного продукту для керування розділами. Кілька років назад домінуючим продуктом у цьому секторі ринку був Partition Magic фірми Powerquest, яка нині належить Symantec. Продукт платний і, крім того, у нього давно не було відновлень. Тому не дивно, що на свято місце, яке порожнім не буває, кинулися конкуренти. І серед них найшлася безкоштовна програма EASEUS Partition Manager Home Edition.

Тут хочеться звернути увагу на один момент. А як справи з керуванням розділами обстоять в Linux? Наприклад, ви прагнете його встановити на той же диск, де зараз стоїть Windows. Чи треба заздалегідь розбивати та підготовляти розділ? Або цю операцію можна довірити додаткам відкритої системи? Відповідь практично однозначна. У всіх популярних дистрибутивах Linux є присутнім пакет parted. Для нього написані, як мінімум, два варіанти оболонок – gparted і qparted. Перша використовує бібліотеку GTK, а друга – QT. Інсталятори Linux використовують parted у тому або іншому виді. Програма дозволяє міняти розміри розділів, створювати й видаляти їх. Практично скрізь підтримується робота з NTFS, не тільки з FAT32. А підтримка специфічних для Linux файлових систем відрізняється в різних дистрибутивах. Виходячи з вищесказаного, необхідність в windows-додатках для керування розділами з метою підготовки твердого диска до установки Linux сьогодні відсутня. Однак це не єдине застосування подібних програм. Ви купили новий вінчестер. Необхідно підготувати його до роботи. З’ясовується, що на поточному диску більше нема рації тримати кілька розділів, можна знизити їхню кількість до одиниці. І починаються танці з переміщенням даних, з видаленням і створенням розділів, з їхніми змінами. А отут уже програма, на зразок EASEUS Partition Manager Home Edition, просто необхідна.

Її інтерфейс нагадує штатний інструмент Windows. Тому, якщо ви знайомі з ним, то й EASEUS Partition Manager Home Edition буде неважко освоїти. У головному вікні показаний список фізичних дисків. На кожному з них відображені розділи у вигляді кольорових блоків. Фіолетовий колір – NFTS. Жовтий колір – зайнятий простір, сірий – вільне місце на розділах. Ліва бокова панель EASEUS Partition Manager Home Edition містить список усіх доступних операцій. Найбільш важливі з них винесені на панель інструментів.

Спочатку відбувається опис усіх змін. Потім вони всі застосовуються в пакетному режимі. Втім, зараз так працюють усі подібні програми.

У EASEUS Partition Manager Home Edition доступні й стандартні операції. Ви можете перевіряти розділи, міняти їхні розміри без втрати даних, форматувати в NTFS або в FAT32. У другому випадку підтримуються більші розділи.

У EASEUS Partition Manager Home Edition є можливість зміни букви логічного диска, його імені. Розділи можна робити активними, ховати або, навпаки, робити видимими.

Цих можливостей вистачає, щоб виконувати всі основні операції над розділами. З основних функціональних переваг Partition Magic варто відзначити можливість зміни розміру кластера й об’єднання сусідніх розділів, що мають однакову файлову систему. Перша особливість давно втратила актуальність. Про кластери замислювалися в часи переходу з FAT16 на FAT32, коли з’являлася реальна можливість звільнити чимало вільного простору шляхом їхнього зменшення. А об’єднання – це просто корисна сервісна можливість. Вона дозволяє заощадити час у певних ситуаціях, але ключовим моментом у функціональності не є.

Можливостей EASEUS Partition Manager Home Edition досить для виконання більшості операцій керування розділами. Розроблювач пропонує кілька платних варіантів програми, але їх додаткові можливості пов’язані з підтримкою нових версій Windows і з мережними можливостями. Зі стандартного функціонала EASEUS Partition Manager Home Edition варто відзначити тільки здатність створювати завантажувальні диски. В іншому розглянута вище безкоштовна версія EASEUS Partition Manager Home Edition не уступає комерційним аналогам.

Попередня стаття
Наступна стаття