AIMP

Winamp – культовий музичний програвач. А тепер згадаєте, скільки виконане наслідувань, плееров з аналогічним інтерфейсом? Тільки в Linux відразу сходу згадується XMMS, Beep, Audacious, Qmmp, і це, напевно, далеко не повний список. Переходячи в Windows, також за прикладами далеко ходити не треба – AIMP.

Не можна сказати, що інтерфейс AIMP скопійовано в Winamp на сто відсотків. Розташування деяких елементів керування в AIMP різниться. Програвачі не сумісні по темах оформлення, що підтверджує різниця їх зовнішніх властивостей. Втім, загального в них дуже багато. Компактне робоче вікно AIMP має фіксовані розміри. За його оформлення відповідає стиль. Для AIMP створена безліч тим, що дозволяє програвачу наряджатися в різноманітні одяги. Додаткові вікна AIMP також не блищать оригінальністю – список відтворення й еквалайзер. Усе це ми вже бачили в Winamp. Навіть структура вікна настроювання AIMP, і та містить мотиви іменитого конкурента.

У копіюванні немає нічого поганого, якщо тільки це зроблене грамотно й підкріплене гідним функціоналом. AIMP відтворює велику кількість потокових форматів аудіо, а також підтримує MIDI (можна вказати звуковий банк у форматі SF2) і трохи трекерних форматів (MOD, IT і т.д.). У AIMP Ви можете відкривати музику через мережу. Підтримується робота через проксі-сервер.

У верхній частині головного вікна програвача AIMP розташовується рядок, що біжить, зі списком відтворених композицій. Там показується ім’я файлу й деякі його службові властивості.

Список відтворення AIMP підтримує пошук композицій, а також має власні закладки. Цікава особливість плеєра – ви можете відкривати кілька списків одночасно. Перемикання між ними відбувається за допомогою вкладок. У наявності схожа організація інтерфейсу із браузерами.

Програвач AIMP має потужний 18-ти полосний еквалайзер. Крім керування частотним фарбуванням звучання, ви можете застосовувати ефекти Reverb, Flanger, Chorus, Pitch, Tempo, Echo і Speed.

У програму AIMP вбудований таймер, по якому вимикається комп’ютер. Зручна можливість залишати плеєр AIMP включеним на ніч. Ви засинаєте під музику, а через якийсь час комп’ютер сам завершить роботу. При цьому допускається не тільки тверда вказівка часу, але також закінчення списку відтворення або введення числа треків, після яких настав час завершення.

Не обійшли програвач AIMP затребувані в останні роки можливості – вбудована музична бібліотека, можливість запису звуку з будь-якого пристрою в системі, багатокористувацький режим. Ви можете також розширювати функціональність плеєра за допомогою плагінів.

Установка AIMP проводиться у двох режимах – стандартному й портативному. У другому випадку всі настроювання зберігаються в папці додатка. Останнім часом пішла мода на портативність. Складається враження, що у всіх користувачів відняли комп’ютери, і вони змушено тулитися по інтернет-кафе, запускаючи там різні програми. Але гірше від цього, як мінімум, не стає, а наявність вибору завжди варто записувати в плюс. AIMP – зручний програвач, що поєднує в собі простоту й компактність із достатком сервісних можливостей.
Попередня стаття
Наступна стаття