logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Технологія використання автоматизованих систем (АС) і автоматизованих робочих місць (АРМ)
Інформаційні технології
     
     
 

АС - це людино-машинна система для виконання щоденних, часто вироблених на робочому місці дій, з метою зменшення часу, помилок і забезпечення оперативного зв'язку з іншими співробітниками; інтелектуальні системи мають також і здатність до перебудови технологічного ланцюжка, мають здатність до навчання.

АРМ – предметно-предметно-орієнтована інструментальна АС, призначена для автоматизації професійних робіт співробітника. Можна їх визначити як автоматизовані системи локального характеру, що відповідають деякому функціональному призначенню.

 
   
     
     
Інформаційні технології в медицині
Інформаційні технології
     
     
 
Довгі століття лікар для визначення причини хвороби міг довіряти тільки своїм рукам, очам і вухам, своїм відчуттям, за допомогою яких він обстежував хворого. Першими приладами, які почали допомагати лікареві при огляді, були скляний ртутний термометр для визначення температури тіла, секундомір для підрахунку пульсу і дерев'яна слухова трубка - стетоскоп - для прослуховування серця, винайдений французьким лікарем Рене Ланно в 1819 році. Пізніше стетоскоп змінив фонендоскоп з чутливою мембраною, камера під якою сполучена з двома гнучкими трубками. Потім до всього цього додалися хімічні аналізи складу крові і сечі.
 
   
     
     
Інформаційні технології у фінансах, банківській справі, торгівлі
Інформаційні технології
     
     
 

Економіка, фінанси і торгівля - це області, цілком пов'язані з розрахунками матеріальних, грошових ресурсів і живої|жвавої| праці.

Цивілізована торгівля неможлива без грошей. Гроші (money) є товаром особливого роду, використовуваним при обміні як еквівалент всіх інших товарів. Інформація про гроші, про курс валют цікавлять практично всіх людей. Гроші є основою фінансово-економічної системи будь-якої країни. Курс основних валют публікується у всіх газетах, оголошується у випусках новин по радіо і телебаченню.||з'являються|

У грошей існує п'ять основних функцій:

 
   
     
     
Інформаційні технології у криптографії
Інформаційні технології
     
     
 

Криптографія - це наука про те, як забезпечити секретність повідомлення, а криптоаналіз - це наука про те, як розкрити шифроване повідомлення, тобто як витягувати відкритий. Криптографією займаються криптографи, а криптоаналізом займаються криптоаналітики. |розтинати||цебто||відчиняти||джерела|

Таємна передача повідомлень, непомітна для навколишніх необізнаних осіб, існує з давніх часів. Прикладом може служити мова жестів, широко використовувана фокусниками і картковими шулерами. За допомогою таких таємних жестів асистент підказує фокусникові під час сеансу на очах у глядачів, а пара шулерів підказують один одному ходи під час гри на очах нічого непідозрюючих партнерів.

 
   
     
     
Мультимедіа
Інформаційні технології
     
     
 

Інтеграція технологій, що дозволяє об'єднати в комп'ютері практично всі види інформаційних повідомлень: текст, графіку, анімацію, аудио- і відеоповідомлення повною мірою й забезпечити активний вплив людини на ці дані в реальному масштабі часу.

Дозволяє одержати на комп'ютері віртуальну реальність.
 
   
     
     
Нанотехнологія
Інформаційні технології
     
     
 

В інформатиці нанотехнологія це технологія виготовлення інтегральних схем для процесорів у комп'ютерах, заснована на роботі з молекулами й атомами.

Кристал процесора Pentium виготовляється із застосуванням так званої 0,8—0, 13ммкм технології (розмір провідника), і в ньому при розмірі близько 2 див3 перебуває 3,5—45 млн транзисторів. Але при нанотехнології одиницею виміру є не мікрометр, а величина в 1000 раз менше — нанометр.
 
   
     
     
Пейджерний зв’язок
Інформаційні технології
     
     
 

Пейджерний зв’язок це алфавітно-цифрова система однобічного радіозв'язку.

На вузлі системи встановлюється радіопередавач на надвисоких частотах (СВЧ). Абоненти системи завжди носять із собою пристрій приймання повідомлень — пейджер.

Пейджер — це приймач із дисплеєм, на якім відображається повідомлення. Дисплей відтворює одну або кілька рядків. Розмір пейджера - із записну книжку, вага — не більш 100 г.
 
   
     
     
Струминна технологія створення зображення
Інформаційні технології
     
     
 

Струминна технологія створення зображення, заснована на принципі розкидання пар чорнила з безлічі сопів під впливом миттєвого (7—10 мкс) закипання. Нагрівання проводиться мікроскопічними терморезисторами.

Використовується в струминних принтерах і плоттерах.
 
   
     
     
Технологія «plug-and-play»
Інформаційні технології
     
     
 

Технологія «plug-and-play» це технологія, що забезпечує підключення нових пристроїв до системи, при якій від користувача не потрібно додаткових установок перемикачів і параметрів у файлах конфігурації.

Система все необхідне виконує самостійно.

Дана технологія висуває вимоги до апаратури й програмному забезпеченню.

Технологія розроблена в 1993 р. відомими компаніями Compaq Computer, Intel, Microsoft і Phoenix Technologies (виготовлювач BIOS).

Від англ. Plug-and-Play (Pnp) — встав-і-грай ( встав-і-працюй, підключив-і-користуйся).
 
   
     
     
Інтелектуальний пристрій
Інформаційні технології
     
     
 

1.  Інтелектуальний пристрій це система або пристрій із програмним забезпеченням, що мають можливість за допомогою вбудованого процесора міняти (набудовувати) свої параметри залежно від стану зовнішнього середовища.

Наприклад, інтелектуальний пристрій безперебійного живлення може управлятися програмою, що враховує зміни параметрів електричної мережі.

2. Інтелектуальний пристрій це програмно-технічний комплекс; містить у собі комп'ютер для рішення конкретних завдань предметної області з використанням методів штучного інтелекту.

Характерний приклад — експертні системи.
 
   
     
     
Мультимедіа технології
Інформаційні технології
     
     
 
Термін «мультимедіа» — калька з англійського слова multimedia, що можна перевести як «багато середовищ» (від multi — багато й media — середовище).
 
   
     
     
Інформаційні технології
Інформаційні технології
     
     
 

Процес одержання (актуалізації) і зберігання в компактному виді структур даних називається в інформатиці інформаційною технологією.

Нова інформаційна технологія - інформаційна технологія на базі нових, комп'ютерних засобів одержання, зберігання, актуалізації інформації (знань).

У вузькому розумінні, нова інформаційна технологія - використання обчислювальної техніки й систем зв'язку для створення, збору, передачі, зберігання, обробки інформації або частина інформаційного бізнесу.

Глянемо на нові інформаційні технології, обмежуючись їх змістовним простим оглядом, з обліком того, що дві важливі інформаційні технології - математичне й комп'ютерне, імітаційне моделювання - уже були нами розглянуті вище. Відзначимо лише, що математичне моделювання - "стара" інформаційна технологія, на відміну від комп'ютерного моделювання, що є новою технологією.

 
   
     
     
Інформаційні технології у військовій справі
Інформаційні технології
     
     
 

Завданням будь-якого воєначальника у всі часи було дізнатися про сили і наміри супротивника не тільки більше, ніж він дізнається про твої війська, але і швидше. Така інформація, що поставляється за допомогою розвідки (зокрема електронною) і засобів зв'язку, забезпечує перемогу ефективніше, ніж чисельна перевага в живій силі і техніці. |задачею||противника||не лише||жвавій|

В середині XIX століття найвища швидкість передачі інформації по телеграфу складала 30 слів в хвилину, а для оборони території в 10 кв. км. було потрібно 40 000 солдатів. У Другій світовій війні по телетайпу передавалося 66 слів в хвилину, а для оборони тієї ж території було потрібно 360 солдатів. Під час операції "Буривши в пустелі" в 1991 році передавалося по комп'ютеру 192 000 слів в хвилину, а для оборони тієї ж території були задіяні 23 солдати. Прогнози експертів на 2010 рік - 1,5 мільярда слів в хвилину і всього 2 солдати. Поєднання інформаційних технологій і високоточної зброї дасть можливість невеликим мобільним угрупуванням так званого "швидкого реагування" вирішувати будь-які стратегічні завдання.

 
   
     
     
Інформаційні технології у юриспруденції
Інформаційні технології
     
     
 

До недавніх пір єдиним способом отримати інформацію по правових питаннях була тільки консультація юриста. А сьогодні така інформація необхідна кожному, і що працює і пенсіонерові: як відстояти свої права споживача при покупці нерухомості, автомобіля, перед адміністрацією свого заводу або фірми, при оформленні або перерахунку пенсії.|нещодавніх||одержувати||лише||купівлі||фірма-виготовлювача|

У наш час для цього створені правові інформаційно-довідкові системи.

 
   
     
     
Інформаційні технології у машинобудуванні і металообробці
Інформаційні технології
     
     
 
Якщо раніше кожен користувач винен був сам програмувати алгоритми в своїй професійній діяльності, то сьогодні "кустарне" програмування стало непотрібним. Його замінює знання і уміння користуватися існуючими інформаційними технологіями в кожній професійній області. І це насамперед стосується фахівців в області машинобудування і металообробки. У ній створені системи автоматичного проектування, такі, як AUTOCAD, КОМПАС-3D, системи автоматизованого проектування технологічних процесів (CAM), технології забезпечення життєвого циклу виробу від маркетингу до утилізації що відслужив свій термін виробу або деталі (CALS).
 
   
     
     
Інформаційні технології в освіті
Інформаційні технології
     
     
 

Поява доступних друкарських книг зробила письменність насущною потребою безлічі людей. Це викликало цілу революцію в освіті. До Гутенберга в Европе було всього біля 30000 рукописних Біблій, а на початок XVI століття з'явилося більше 9 000 000 друкарських книг не тільки на релігійні, але і на найрізноманітніші теми науки, літератури, мистецтва, політики. В результаті до книг і іншої друкарської інформації дістало доступ все суспільство, а не тільки служителі церкви.|друкованих||спричиняло||утворенні||віку||появлялося||друкованих||не лише||друкованої||товариство||лише|

Друкарська книга стала першим в історії засобом масової інформації, що дозволив передавати знання і досвід з покоління в покоління, причому в доступному, довговічному і достатньо компактному вигляді.

 
   
     
     
Технологія OLE
Інформаційні технології
     
     
 

Технологія OLE це технологія роботи з об'єктами; об'єкт виділяється й переноситься з одного додатка в інший й при цьому зберігає всі свої властивості.

 
 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org