logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Програма


Основи програмування
     
     
   
 

Програма це упорядкована сукупність вказівок деякій обчислювальній системі, у результаті виконання якої виходить необхідний результат.

 У той же час програма - це формалізований запис алгоритму конкретною мовою програмування.

 В остаточному підсумку, програму повинен зрозуміти виконавець — процесор. Можна відразу написати програму мовою процесора, це буде програма в машинних командах. На зорі програмування так і робили. У цей час програму звичайно пишуть на мовах високого рівня, а потім переводять (транслюють) її в машинні команди.

Програма мовою високого рівня — це звичайний текст, оформлений відповідно до вимог мови. Програма може працювати тільки в тому операційнім середовищі, для якого вона розроблена, або в декілька, якщо в операційних системах передбачені відповідні режими.

Наприклад, програма для DOS буде нормально працювати під керуванням Windows, але не навпаки.

Після розробки програми або комплексу починається етап її експлуатації й супроводу. Тому що будь-яка програма або система є в якімсь змісті відображення дійсності, а дійсність дуже швидко міняється, то й розроблена програма досить швидко застаріває, з'являються нові вимоги, нові завдання. Виникає завдання її вдосконалювання, крім того, накопичуються виявлені в процесі експлуатації недоліки й помилки.

З'являється нова версія програми, що потім випливає, нарешті, стає ясно, що необхідна зовсім нова програма з новим підходом, новими методами й навіть новою технічною базою. Крім цього, супровід має на увазі й навчання користувача, і відповіді на виникаючі в нього в процесі експлуатації питання.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Інтерпретатор
 • Мова асемблера
 • Компілятор
 • Мова програмування
 • Мова програмування Пролог


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2021 UA5.org