logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Геоінформаційні моделі


Моделювання
     
     
   
 

Геоінформаційне моделювання базується на створенні багатошарових електронних карт, у яких опорний шар описує географію певної території, а кожний з інших — один з аспектів стану цієї території. На географічну карту можуть бути виведені різні шари об'єктів: міста, дороги, аеропорти й ін.

Широке поширення одержали інтерактивні географічні карти (світу, різних частин світу, Росії, Москви й інших міст) в Інтернеті. Такі карти звичайно реалізуються з використанням векторної графіки й тому дають можливість користувачеві вибирати потрібний йому масштаб. Карти пов'язані з базами даних, які зберігають усю необхідну інформацію про об'єкти, зображені на картах.

Наприклад, на картографічному сервері можна спочатку вибрати потрібну карту зі списку, що розкривається, а потім вибрати варіант відображення карти (політико-адміністративний розподіл, населення, транспорт і так далі). Якщо вибрати який-небудь регіон на карті й клацнути на ньому мишею, то з'явиться вікно з додатковою інформацією.

Користувач може здійснювати пошук необхідного йому об'єкта на карті за допомогою пошукової системи. Наприклад, для того щоб знайти будинок на інтерактивній карті Москви, потрібно ввести назву вулиці й номер будинку.

Інформація про кількість населення, розвиток промисловості, забруднення навколишнього середовища й ін. може бути пов'язана з географічними картами й відображена на них. Відображення інформації може проводитися різними способами: зафарбовуванням регіонів різними кольорами, побудовою діаграм і так далі.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Підключення до мережі Х.25
 • Діаграми класів
 • Моделі матеріальні й моделі інформаційні
 • Пошукові системи загального призначення
 • Рахункова машина Холлерита


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2021 UA5.org