logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 
Навчальні матеріали з інформатики » Моделювання » Табличні інформаційні моделі

Табличні інформаційні моделі


Моделювання
     
     
   
 

Одним з найбільш часто використовуваних типів інформаційних моделей є прямокутна таблиця, яка складається зі стовпців і рядків. Такий тип моделей застосовується для опису ряду об'єктів, що володіють однаковими наборами властивостей. За допомогою таблиць можуть бути побудовані як статичні, так і динамічні інформаційні моделі в різних предметних областях. Широко відоме табличне уявлення математичних функцій, статистичних даних, розкладів поїздів і літаків, уроків і так далі.

У табличній інформаційній моделі звичайно перелік об'єктів розміщений у гніздах першого стовпця таблиці, а значення їх властивостей — в інших стовпцях. Іноді використовується інший варіант розміщення даних у табличній моделі, коли перелік об'єктів розміщається в першому рядку таблиці, а значення їх властивостей — у наступних рядках. Подібним чином організовані таблиці істинності логічних функцій. Перелік логічних змінних і функцій розміщений у першому рядку таблиці, а їх значення — у наступних рядках.

Табличні інформаційні моделі найпростіше будувати й досліджувати на комп'ютері за допомогою електронних таблиць і систем керування базами даних.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Моделі матеріальні й моделі інформаційні
 • Реляційні бази даних
 • Основні етапи розробки й дослідження моделей на комп'ютері
 • Математична модель
 • Формалізація


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org