logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

ІСТОРІЯ LINUX
Операційна система Linux
     
     
 

Linux - багатозадачна й багатокористуваться операційна система для бізнесу, утворення й індивідуального програмування. Linux належить сімейству UNIX-подібних операційних систем, вона може працювати на комп'ютерах Intel 80386, 80486 і Pentium.

Linux підтримує широкий спектр програмних пакетів від Te до X Windows, компіляторів GNU C/C++, протоколів TCP/IP. Це гнучка реалізація ОС UNIX, вільно розповсюджувана під генеральною ліцензією GNU.

 
   
     
     
СИСТЕМНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Операційна система Linux
     
     
 
Linux - це повна багатозадачна багатокористуваться операційна система (точно також як і інші версії UNIX). Linux досить добре сполучимо з рядом стандартів для на рівні вихідних текстів, включаючи IEEE POSIX.1, System V і BSD. Він створювався, маючи на увазі таку сумісність. Конфігурації комп'ютерів, що рекомендують:
 
   
     
     
ПОЧАТОК ІНСТАЛЯЦІЇ
Операційна система Linux
     
     
 

BIOS використається для завантаження комп'ютера. Зокрема, вона використається для пошуку пристрою, на якому розміщена операційна система й для її запуску. Вона також використається для початкового настроювання встаткування.

Поява технології plug&n&play і її широке поширення означає, що всі сучасні BIOS можуть ініціалізовувати ці пристрої, але все-таки вам треба попросити їх зробити це.

Зміна установок вашого BIOS звичайно виробляється натисканням клавіші DEL під час запуску. На жаль, є багато різних різновидів BIOS, і кожна з них пропонує свою технологію, так що має бути з'ясувати, яка застосовується на вашому PC. Коли ви ввійшли в BIOS, звичайно потрібна нам опція називається PNP OS installed. Установите цю опцію в No: BIOS після цього ініціалізує всі пристрої plug&n&play, і це допоможе Linux розпізнати деякі пристрої на вашій машині, з якими він міг сам не впоратися.

 
   
     
     
ВСТАНОВЛЕННЯ ЧЕРЕЗ DRAKX
Операційна система Linux
     
     
 

Drak - це нова програма для установки Linux-Mandrake. Це значний крок у порівнянні зі старою програмою установки: у неї повністю графічний інтерфейс, вона дуже проста у використанні й дозволяє повернутися в будь-який момент на попередні кроки установки, навіть пропонує характер установки залежно від вашого досвіду.

Drak підтримує «вибір тем». Якщо вам не подобається тема, використовувана за замовчуванням, ви завжди можете неї перемінити, нажавши на одну із трьох панелей унизу ліворуч. Ви можете робити це в будь-який момент у процесі установки.

 
   
     
     
Настроювання X
Операційна система Linux
     
     
 

X (для X Window System) є серцевиною графічного інтерфейсу Linux, на якій базуються всі графічні оточення, що входять у комплект Linux-Mandrake (KDE, GNOME, AfterStep, WindowMaker). У цьому розділі Drak спробує автоматично настроїти X.

Дуже рідко, коли йому це не вдається. Єдиною причиною цього може бути дуже старе встаткування. У випадку успіху він автоматично запустить X з доступним найкращим дозволом для даного розміру монітора! Після цього з'явиться вікно, і вас запитають, чи бачите ви його.

 
   
     
     
РОБОТА В МЕРЕЖІ
Операційна система Linux
     
     
 
Linux підтримує два базових мережних протоколи UNIX: TCP/IP і UUCP. TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) є безліч мережних парадигм, що дозволяють системам по усьому світі зв'язуватися по єдиній мережі, відомої як Internet. За допомогою Linux, TCP/IP і підключення до мережі ви можете спілкуватися з користувачами й машинами всього Internet через електронну пошту, новини USENET, передачу файлів FTP і т.п. В Internet багато машин під Linux.
 
   
     
     
Linux Mandriva One
Операційна система Linux
     
     
 
Ця редакція Linux Mandriva являє собою Live CD. Live CD - операційна система, яка завантажується й працює прямо з компакт-диска без необхідності установки й без ризику внесення яких-небудь змін у систему. Крім того, Mandriva One може бути встановлена на жорсткий диск за бажанням користувача.
 
   
     
     
Linux Mandriva Free
Операційна система Linux
     
     
 
Ця редакція Linux Mandriva називається Free (вільна) тому, що вона є "вільною" в обох змістах: вона безкоштовна й містить тільки вільне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, як це визначено в Free Software Foundation і Open Source Initiative.
 
   
     
     
Linux Mandriva Powerpack
Операційна система Linux
     
     
 
Linux Mandriva Powerpack містить широкий набір програмного забезпечення для настільного застосування, розробки програм або для серверного використання. Вона містить усі пропрієтарні драйвери, прошивання пристроїв і пропрієтарні плагіни для Інтернет-браузерів.
 
   
     
     
Linux Mandriva Corporate Desktop
Операційна система Linux
     
     
 
Версія Mandriva Corporate Desktop відрізняється від споживчих версій Mandriva у тому, що вона буде підтримуватися відновленнями протягом п'яти років після виходу.
 
   
     
     
Linux Mandriva Corporate Server
Операційна система Linux
     
     
 
Лінійка продуктів Corporate Server містить у собі утиліти й програмне забезпечення тільки орієнтоване на бізнес. Corporate Server 4 включає FIBRIC, веб-інструмент для установки програмного забезпечення й IBM Websphere Application Server - Community Edition для сервера Java додатків.
 
   
     
     
Linux Mandriva IGGI
Операційна система Linux
     
     
 
IGGI є дистрибутивом Mandriva для високопродуктивних обчислень. Використовуючи IGGI можна швидко встановити сервер і дублюючі системи на декількох вузлах, що використовують паралельні  переклади.
 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org