logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Технологія ATM


Комп'ютерні мережі
     
     
   
 
Технологія ATM (Asynchronous Transfer Mode) використовується як у локальних, так й у глобальних мережах. Основна ідея - передача цифрових, голосових і мультимедійних даних по тим самим каналах. Строго говорячи, твердого стандарту на апаратуру ATM не існує.

Спочатку була обрана швидкість передачі 155 Мбіт/с (для настільних систем - 25 Мбіт/с), потім - 662 Мбіт/с, а зараз ведуться роботи з підвищення швидкості до 2488 Мбіт/с. По швидкості ATM успішно конкурує з Gigabit Ethernet. До речі, з'явилася ATM раніше, ніж Gigabit Ethernet. Як середовище передачі інформації в локальній мережі технологія ATM припускає використання оптоволоконого кабелю й неекранованої крученої пари.

Принципова відмінність ATM від інших мереж складається у відмові від звичних пакетів з полями адресації, керування й даних. Вся передана інформація впакована в мікропакети (осередки, cells) довжиною 53 байта. Кожен осередок має 5-байтовый заголовок, що дозволяє інтелектуальним розподільним пристроям сортувати осередки й стежити за тим, щоб вони передавалися в потрібній послідовності. Кожен осередок має 48 байт інформації. Їхній мінімальний розмір дозволяє здійснювати корекцію помилок і маршрутизацію на апаратному рівні. Він же забезпечує рівномірність всіх інформаційних потоків мережі й мінімальний час очікування доступу до мережі.

Заголовок містить у собі ідентифікатори шляху, каналу доставки, типу інформації, покажчик пріоритету доставки, а також контрольну суму заголовка, що дозволяє визначити наявність помилок передачі.

Головний недолік мереж з технологією ATM складається в їхній повній несумісності з жодною з наявних мереж. Плавний перехід на АТМ у принципі неможливий, потрібно міняти відразу все встаткування, а вартість його поки що дуже висока. Правда, роботи із забезпечення сумісності ведуться, знижується й вартість устаткування. Тим більше що завдань по передачі зображень по комп'ютерних мережах стає усе більше й більше.

Технологія АТМ ще в недалекому минулому вважалася перспективною й універсальною, здатною потіснити звичні локальні мережі. Однак у даний момент внаслідок успішного розвитку традиційних локальних мереж застосування АТМ обмежене тільки глобальними й магістральними мережами.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Комутатори Store-and-Forward
 • Мережа Gigabit Ethernet
 • Мережа 100VG-AnyLAN
 • Бездротові мережі
 • Мережі Ethernet й Fast Ethernet


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org