logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Пошук інформації в Інтернеті
Використання Internet
     
     
 
Мережа Інтернет росте дуже швидкими темпами, і знайти потрібну інформацію серед мільярдів Web-сторінок і файлів стає усе складніше. Для пошуку інформації використовуються спеціальні пошукові сервери, які містять більш-менш повну й постійно обновлювану інформацію про Web-сторінки, файли і інші документи мільйонів, що зберігаються на десятках, серверів Інтернету.
 
   
     
     
Пошукові системи загального призначення
Використання Internet
     
     
 
Пошукові системи загального призначення є базами даних, що містять тематично згруповану інформацію про інформаційні ресурси Всесвітньої павутини. Такі пошукові системи дозволяють знаходити Web-сайти або Web-сторінки по ключових словах у базі даних або шляхом пошуку в ієрархічній системі каталогів.
 
   
     
     
Система миттєвого обміну повідомленнями
Використання Internet
     
     
 
Система миттєвого обміну повідомленнями - один з різновидів технології комунікації в Інтернеті поряд з електронною поштою, пірінговимі мережами (p2p) і відеоконференціями. В основу  її роботи покладено принцип миттєвого пересилання повідомлень (та іншого контенту) переважно між двома учасниками. Instant Messaging (IM, миттєві повідомлення, Інтернет-пейджер) з'явилися в середині 1990-х років, як альтернативний електронній пошті засіб спілкування. Прообразом IM були онлайн-чати, що використовуються з початку 1990-х років (з них був узятий основний принцип роботи - миттєва доставка повідомлень від співрозмовника до співрозмовника). Перший Інтернет-пейджер - ICQ (скорочена абревіатура від англомовної фрази "I seek you" (Я тебе шукаю), російськомовна форма - "ася", "аська", як незабаром стали називати подібні сервіси та програмні клієнти) був запущений в листопаді 1996 компанією Mirabilis. Рішення мало клієнт-серверну архітектуру (стало класичним для подібних систем) - користувач завантажував безкоштовну програму-клієнт, яка підключалася до сервера, на якому зберігалися реєстраційні дані (присвоєний системою шестизначний номер і пароль) і список контактів.
 
   
     
     
Що таке помилка 404
Використання Internet
     
     
 

Помилка 404Помилка 404 (Error 404) часто виникає коли користувач переходить на веб-сторінку, яка не існує. Причиною цього може бути невірне введення адреси сайту користувачем, зміна адреси сторінки, знищення або зміна веб-сайту.

З точки зору веб-сервера, відбувається наступне: браузер звертається до якоїсь сторінки, в результаті чого отримує повідомлення про її існування або не існування. Якщо сторінка існує (код 200) браузер завантажує її зміст, а в противному випадку виводиться повідомлення про помилку – ERROR 404.

 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org