logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Уявлення інформації


Уявлення інформації
     
     
   
 

Для того щоб зрозуміти, як найрізноманітніша інформація представлена в комп'ютері, «заглянемо» усередину машинної пам'яті. Її зручно представити у вигляді аркуша в клітку. У кожній такій «клітці» зберігається тільки одне із двох значень: нуль або одиниця. Дві цифри зручні для електронного зберігання даних, оскільки вони вимагають тільки двох станів електронної схеми — «включене» (це відповідає цифрі 1) і «виключене» {це відповідає цифрі 0). Кожна «клітка» пам'яті комп'ютера називається бітом. Цифри 0 і 1, що зберігаються в «клітках» пам'яті комп'ютера, називають значеннями бітів.

 За допомогою послідовності бітів можна представити саму різну інформацію. Така вистава інформації називається двійковим: або цифровим кодуванням.

Перевагою цифрових даних є те, що їх відносно просто копіювати й змінювати. Їх можна зберігати й передавати з використанням тих самих методів, незалежно від типу даних.

Способи цифрового кодування текстів, звуків (голосу, музика), зображень (фотографії, ілюстрації) і послідовностей зображень (кіно й відео), а також тривимірних об'єктів були придумані в 800х роках минулого століття.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Генетична інформація
 • Відображення графічних зображень у Delphi
 • Растрова графіка
 • Біти та байти
 • Історія комп'ютера - кінець XIX століття


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org