logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
Восстановление данных на диске программы для восстановления данных.
 

Рекомендовані матеріали
Some latest news about Max Polyakov read by our site
 

Рекламні матеріали
 

 

Растрова графіка


Графіка
     
     
   
 

Растрові графічні зображення формуються в процесі перетворення графічної інформації з аналогової форми в цифрову, наприклад, у процесі сканування існуючих на папері або фотоплівці малюнків і фотографій, при використанні цифрових фото- і відеокамер, при перегляді на комп'ютері телевізійних передач із використанням ТВ-тюнера і так далі.

Можна створити растрове графічне зображення й безпосередньо на комп'ютері з використанням графічного редактора, завантажити його з CD-ROM або Dvd-Rom-дисків або «скачати» з Інтернету.

Растрове зображення зберігається за допомогою крапок різного кольору (пікселів), які утворюють рядки й стовпці. Кожний піксель має певне положення й колір. Зберігання кожного пікселя вимагає певної кількості бітів інформації, яка залежить від кількості кольорів у зображенні.

Якість растрового зображення залежить від розміру зображення (кількості пікселів по горизонталі й вертикалі) і кількості кольорів, які можна задати для кожного пікселю.

Растрові графічні зображення багатокольорових фотографій і ілюстрацій одержують за допомогою сканера. Такі зображення звичайно мають великий розмір і велику глибину кольору (24 або 36 бітів на крапку). У результаті файли, що зберігають растрові зображення, мають великий інформаційний обсяг.

Растрові зображення дуже чутливі до масштабування (збільшення або зменшення). При зменшенні растрового зображення кілька сусідніх крапок перетворяться в одну, тому губиться розрізнення дрібних деталей зображення. При збільшенні зображення збільшується розмір кожної крапки й з'являється східчастий ефект, який можна побачити неозброєним оком.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Растрові й векторні редактори
 • Формати графічних файлів
 • Векторна графіка
 • Відображення графічних зображень у Delphi
 • Сканер


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2018 UA5.org