logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Растрова графіка
Графіка
     
     
 
Растрові графічні зображення формуються в процесі перетворення графічної інформації з аналогової форми в цифрову, наприклад, у процесі сканування існуючих на папері або фотоплівці малюнків і фотографій, при використанні цифрових фото- і відеокамер, при перегляді на комп'ютері телевізійних передач із використанням ТВ-тюнера і так далі.
 
   
     
     
Векторна графіка
Графіка
     
     
 
Векторні графічні зображення є оптимальним засобом зберігання високоточних графічних об'єктів (креслення, схеми та ін.), для яких має значення збереження чітких і ясних контурів. З векторною графікою ви зустрічаєтеся, коли працюєте із системами комп'ютерного креслення й автоматизованого проектування (САПР), програмами обробки тривимірної графіки й ін.
 
   
     
     
Формати графічних файлів
Графіка
     
     
 
Формати графічних файлів визначають спосіб зберігання інформації у файлі (растровий або векторний), а також форму зберігання інформації (використовуємий алгоритм стиску).
 
   
     
     
Bit Map image (BMP)
Графіка
     
     
 
Bit Map image (BMP) — універсальний формат растрових графічних файлів, використовується в операційній системі Windows. Цей формат підтримується багатьма графічними редакторами, у тому числі редактором Paint. Рекомендується для зберігання й обміну даними з іншими додатками.
 
   
     
     
Tagged Image File Format (TIFF)
Графіка
     
     
 
Tagged Image File Format (TIFF) — формат растрових графічних файлів, підтримується всіма основними графічними редакторами й комп'ютерними платформами. Містить у собі алгоритм стиску без втрат інформації. Використовується для обміну документами між різними програмами. Рекомендується для використання при роботі з видавничими системами.
 
   
     
     
Graphics Interchange Format (GIF)
Графіка
     
     
 
Graphics Interchange Format (GIF) — формат растрових графічних файлів, підтримується додатками для різних операційних систем. Включає алгоритм стиску без втрат інформації, що дозволяє зменшити обсяг файлу в кілька разів. Рекомендується для зберігання зображень, створюваних програмним шляхом (діаграм, графіків і так далі) і малюнків (типу аплікації) з обмеженою кількістю кольорів (до 256). Використовується для розміщення графічних зображень на Web-сторінках в Інтернеті.
 
   
     
     
Portable Network Graphic (PNG)
Графіка
     
     
 
Portable Network Graphic (PNG) — формат растрових графічних файлів, аналогічний формату GIF. Рекомендується для розміщення графічних зображень на Web-сторінках в Інтернеті.
 
   
     
     
Joint Photographic Expert Group (JPEG)
Графіка
     
     
 
Joint Photographic Expert Group (JPEG) — формат растрових графічних файлів, який реалізує ефективний алгоритм стиску (метод JPEG) для отсканованих фотографій і ілюстрацій. Алгоритм стиску дозволяє зменшити обсяг файлу в десятки разів, однак приводить до необоротної втрати частини інформації. Підтримується додатками для різних операційних систем. Використовується для розміщення графічних зображень на Web-сторінках в Інтернеті.
 
   
     
     
Windows Metafile (WMF)
Графіка
     
     
 
Windows Metafile (WMF) — універсальний формат векторних графічних файлів для Windows-додатків. Використовується для зберігання колекції графічних зображень Microsoft Clip Gallery.
 
   
     
     
Encapsulated Postscript (EPS)
Графіка
     
     
 
Encapsulated Postscript (EPS) — формат векторних графічних файлів, підтримується програмами для різних операційних систем. Рекомендується для друку й створення ілюстрацій у настільних видавничих системах.
 
   
     
     
Coreldraw files (CDR)
Графіка
     
     
 
Coreldraw files (CDR) — оригінальний формат векторних графічних файлів, використовуваний у системі обробки векторної графіки Coreldraw.
 
   
     
     
Растрові й векторні редактори
Графіка
     
     
 
Для обробки зображень на комп'ютері використовуються спеціальні програми — графічні редактори. Графічні редактори також можна розділити на дві категорії: растрові й векторні.
 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org