logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 
Навчальні матеріали з інформатики » Програмування Delphi » Загальний вигляд середовища програмування, структура проекту

Загальний вигляд середовища програмування, структура проекту


Програмування Delphi
     
     
   
 
На відміну від мов програмування (а точніше їх оболонок) таких як TurboPascal, в Delphi деяку частину програми створює безпосередньо середовище програмування, точніше програміст має можливість створювати деякі об'єкти «не замислюючись» над їх технічною реалізацією. Наведемо приклад: для того, щоб створити порожнє вікно в операційній системі Windows необхідно написати більше 1000 рядків програмного коду. А в Delphi таке вікно створюється автоматично і називається формою.

Форма є основою будь-якої візуальної програми, на ній розташовуються всі інші елементи. Загальний вигляд оболонки Delphi при запуску виглядає наступним чином: у верхній частині екрану розташовується головне меню і меню компонент; зліва знаходяться два вікна ObjectTreeView (Дерево об'єктів) та Object Inspector (Інспектор об'єктів). У першому з перерахованих вікон відображаються назви всіх об'єктів, використаних в програмі, а в другому вікні відображаються властивості вибраного (поточного) об'єкта, змінюючи які можна змінити деякі характеристики об'єкта.

 

Проект в Delphi являє собою набір програмних одиниць - модулів. Модуль англійською мовою називається Unit. Коли ми розробляємо форму, ми одночасно обробляємо модуль цієї форми. Модуль - це файл з розширенням *.pas. Це розширення - скорочення від мови програмування Pascal, на якому будувалася Delphi. Інакше кажучи, модуль - вихідний код програми. Як тільки ми створюємо нову форму, відразу ж створюється і модуль для неї. Delphi заповнює цей модуль необхідним кодом, а нам залишається створювати код для обробки кнопок і різних подій.

 

*.cfg - Цей файл містить конфігурацію всього проекту, тому він один, і має ім'я, як у проекту. Редагувати цей файл вручну не варто, якщо не хочете зіпсувати проект.

 

*.dof - Цей файл містить опції проекту - настройки, версію Delphi, версію проекту, використовувані модулі та багато іншого. Редагувати цей файл вручну не можна.

 

*.dpr - Це сам проект. Це текстовий файл з описом використовуваних форм і модулів, а також процедури ініціалізації програми. Редагувати такий файл вручну можна, але тільки досвідченим програмістам, які точно знають, що вони роблять, і для чого це потрібно. Навіть їм це буває необхідно дуже рідко, тому краще файл не чіпати. Однак можна завантажити проект, просто клацнувши по ньому двічі, або поставити на нього курсор і натиснувши Enter. Якщо Delphi не завантажена, вона завантажиться і завантажить проект.

 

*.res - Файл ресурсів проекту, таких як іконки, курсори і так далі.

 

*.pas - Модуль форми. Цей файл ми бачимо в редакторі коду, його ми редагуємо. Таких файлів є по одному на кожну форму проекту.

 

*.dfm - Це файли з інформацією про форму. Тут містяться описи використовуваних компонентів і їх налаштування.

 

*.ddp - Це допоміжні файли модуля, вони генеруються автоматично.

 

*.dcu - Відкомпільований файл модуля. Фактично, та ж програма, але тільки для одного модуля. Працювати самостійно вона не може.

 

*.exe - Готова програма. Компілятор збирає всі *.dcu в єдиний виконуваний файл

 

*.~* - Файли, розширення яких починається з тильди - це резервні копії модулів і форм. Коли ви робите зміни і зберігаєте проект, з'являється такий файл. Це попереднє збереження. Якщо ви зберегли проект, і побачили, що помилилися - його можна відновити з цього файлу. Однак найкраще робити архівні копії проекту перед кожною серйозною зміною програми.


 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Етапи розробки проекту та проектування форми Delphi
 • Створення та використання модулів
 • MS Project: Початок роботи з новим проектом
 • Інтегроване середовище розробки мови VBA
 • Проект як сукупність алгоритмів процедур обробки подій


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org