logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Проект як сукупність алгоритмів процедур обробки подій
Програмування Delphi
     
     
 

Проект являє собою сукупність програмних модулів, бібліотек та інших елементів (складових програми), що зв’язані між собою та взаємодіють за визначеним алгоритмом.

Алгоритм – це визначена послідовна сукупність інструкцій, за якими йде виконання необхідних операцій за визначене число кроків.

Взаємодія складових частин програми – її робота, здійснюється через процедури обробки подій – реакцій об’єктів, з яких вона складається, на зовнішній (від користувача програми) або внутрішній (від інших об’єктів програми) «вплив».

 
   
     
     
Етапи розробки проекту та проектування форми Delphi
Програмування Delphi
     
     
 

Delphi являє собою систему візуального програмування.

Створити програму на Delphi - це створити проект. Проект лежить в основі створення та розробки будь-якої програми-додатку. Розробка проекту та вирішення задачі полягає в вигляді почергових етапів.

Основним елементом інтерфейсу в Delphi є форма. Це візуальний компонент, що виступає в ролі так званого контейнеру, який містить в собі інші, визначаючі функціональність програми – додатку, компоненти.

Delphi встановлює властивості форми по умовчанню, хоча властивостей існує чимало. Змінити їх можна у процесі проектування чи під час користування програми.


 
   
     
     
Компоненти для креслення графічних примітивів
Програмування Delphi
     
     
 

У середовищі Delphi є широкий спектр стандартних компонентів, які мають найрізноманітніше призначення. Багато з них орієнтовані на ті чи інші графічні задачі. Розглянемо ті компоненти, що призначені для креслення графічних примітивів.

Графічні примітиви це найпростіші геометричні фігури, такі як окружність, еліпс, прямокутник або квадрат, також закруглений прямокутник або квадрат.

На палітрі компонентів, що містить великий набір об’єктів, які можна додавати на форму проекту, нам потрібно знайти вкладку Additional, вона містить основні графічні компоненти, такі як Image, Shape і Chart. Для графічних примітивів нам підходить компонент TShape. Графічні компоненти дозволяють швидко намалювати зображення, тому що це виконується автоматично по заданим параметрам.

 
   
     
     
Компоненти для відтворення анімації, відеофайлів, звуку
Програмування Delphi
     
     
 

Більшість сучасних програм є мультимедійними. Такі програми забезпечують перегляд відео–роликів та мультиплікації, відтворення музики, мовлення, звукових ефектів.

Delphi дає в розпорядження розробникам два компоненти, за допомогою яких можна розробляти мультимедійні програми:

- Animate;

- MediaPlayer.

 
   
     
     
Відображення графічних зображень у Delphi
Програмування Delphi
     
     
 
Для відображення графічних зображень у Delphi використовують компонент Іmage - зображення, що відноситься до групи додаткових (Additional) компонент. Зазвичай його поміщають на поверхню форми і використовують для відображення малюнків, в тому числі, що зберігаються у вигляді файлів.

Компонент Image є спадкоємцем класу TGraphicControl і має декілька власних властивостей, пов'язаних з графікою.

 
   
     
     
Загальний вигляд середовища програмування, структура проекту
Програмування Delphi
     
     
 
На відміну від мов програмування (а точніше їх оболонок) таких як TurboPascal, в Delphi деяку частину програми створює безпосередньо середовище програмування, точніше програміст має можливість створювати деякі об'єкти «не замислюючись» над їх технічною реалізацією. Наведемо приклад: для того, щоб створити порожнє вікно в операційній системі Windows необхідно написати більше 1000 рядків програмного коду. А в Delphi таке вікно створюється автоматично і називається формою.


 
   
     
     

 
 
 
Яндекс.Метрика
 

 
     
  Copyright © 2008-2021 UA5.org