logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Ієрархічні бази даних


Бази даних
     
     
   
 

Ієрархічні бази даних підтримують деревоподібну організацію інформації. Зв'язки між записами виражаються у вигляді відносин предок/нащадок, а в кожного запису є рівно один батьківський запис. Це допомагає підтримувати цілісність посилань. Коли запис видаляється з дерева, всі його нащадки також повинні бути вилучені.

Ієрархічні бази даних мають централізовану структуру, тобто безпеку даних легко контролювати. На жаль, певні знання про фізичний порядок зберігання записів все-таки необхідні, тому що відносини предок/нащадок реалізуються у вигляді фізичних покажчиків з одного запису на інші.

Це означає, що пошук запису здійснюється методом прямого обходу дерева. Записи, розташовані в одній половині дерева, шукаються швидше, ніж в іншій. Звідси виникає необхідність правильно впорядковувати записи, щоб час їхнього пошуку був мінімальним. Це важко, тому що не всі відносини, що існують у реальному світі, можна виразити в ієрархічній базі даних. Відносини "один до багатьох" є природними, але практично неможливо описати відносини "багато хто до багатьох" або ситуації, коли запис має кілька предків. Доти поки в додатках будуть кодуватися відомості про фізичну структуру даних, будь-які зміни цієї структури будуть грозити перекомпіляцією.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Мережні бази даних
 • Основи баз даних
 • Системи керування базами даних
 • Об’єктно-орієнтовані бази даних
 • Реляційні бази даних


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org