logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 
Навчальні матеріали з інформатики » Бази даних » Системи керування базами даних

Системи керування базами даних


Бази даних
     
     
   
 

Програміст, що працює з базою даних, не піклується про те, як ці дані зберігаються, і додатки, взаємодіючі із СКБД, не знають про спосіб запису даних на диск. "Зовні" видимий лише логічний образ даних, і це дозволяє міняти код СКБД, не торкаючись коду самих додатків.

Подібна обробка даних здійснюється за допомогою мови четвертого покоління (4GL), що підтримує запити, які записуються й виконуються негайно. Дані швидко втрачають свою актуальність, тому швидкість доступу до них важлива. Крім того, програміст повинен мати можливість формулювати нові запити. Вони називаються нерегламентованими (ad hoc), оскільки не зберігаються в самій базі даних і служать вузькоспеціалізованим цілям.

Мова четвертого покоління дозволяє створювати схеми - точні визначення даних і відносин між ними. Схема зберігається як частина бази даних і може бути змінена без шкоди для даних.

Схема призначена для контролю цілісності даних. Якщо, приміром, оголошено, що поле містить ціле значення, то СКБД відмовиться записувати в нього числа із плаваючою комою або рядки. Відносини між записами теж чітко контролюються, і неузгоджені дані не допускаються. Операції можна групувати в транзакції, виконувані за принципом "все або нічого".

СКБД забезпечує безпеку даних. Користувачам надаються певні права доступу до інформації. Деяким користувачам дозволено лише переглядати дані, тоді як інші користувачі можуть міняти вміст таблиць.

СКБД підтримує паралельний доступ до бази даних. Додатки можуть звертатися до бази даних одночасно, що підвищує загальну продуктивність системи. Крім того, окремі операції можуть "распаралелюватися" для ще більшого поліпшення продуктивності.

Нарешті, СКБД допомагає відновлювати інформацію у випадку непередбаченого збою, непомітно для користувачів створюючи резервні копії даних. Всі зміни, внесені в базу даних, реєструються, тому багато операцій можна скасовувати й виконувати повторно.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Об’єктно-орієнтовані бази даних
 • Реляційні бази даних
 • Об’єктно-реляційні бази даних
 • Мережні бази даних
 • Системи керування файлами


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2020 UA5.org