Пряме підключення

При наявності фізичного з’єднання з іншим комп’ютером через послідовний кабель або кабель прямого паралельного підключення можна створити так називане пряме підключення. Використовуючи механізм прямих підключень, можна, наприклад, об’єднати дві (або більше) фізично не зв’язані мережі, що перебувають в одному будинку.

Найпростіший спосіб з’єднання двох комп’ютерів полягає у використанні підключень по нуль-модемному кабелі RS- 232C через послідовний порт. Підключивши кабель RS- 232C до Сомів-портів сервера вилученого доступу й клієнтського комп’ютера, можна надати останньому доступ до мережі. Подібний сценарій цілком виправданий у ситуації, коли клієнтський комп’ютер не має мережного адаптера або убудованого модему. Драйвер прямого паралельного порту також підтримує з’єднання «комп’ютер-комп’ютер», використовуючи стандартні й розширені паралельні порти, з’єднані паралельними кабелями різного типу. Прямі підключення можуть обходитися без аутентификації (для цього потрібно настроїти вхідне підключення на веденому комп’ютері). Це корисно для пристроїв, подібних до palmtop-комп’ютерів.

Якщо користувач має в системі повноваження адміністратора, то при створенні прямого підключення йому буде наданий список пристроїв для вибору, включаючи паралельні порти даного комп’ютера, установлені й дозволені порти інфрачервоного зв’язку, і послідовні порти.

Якщо користувач увійшов у систему як звичайний користувач, то при створенні прямого підключення список пристроїв буде включати паралельні порти, установлені й дозволені порти інфрачервоного зв’язку й тільки ті послідовні порти, які адміністратор зконфігурував для використання з нуль-модемом.

Якщо для прямого підключення потрібен Сом-порт, попросите адміністратора настроїти один з комунікаційних портів на цьому комп’ютері на роботу з нуль-модемом, використовуючи значок Phone and Modem Options (Телефон і модем) на панелі керування (для цього потрібно вибрати опцію ручного визначення модему й указати тип кабелю, що з’єднує комп’ютери).

Щоб створити пряме мережне підключення, що робить комп’ютер веденим (host), потрібно мати повноваження адміністратора. Провідне (guest) пряме мережне підключення не вимагає повноважень адміністратора.

Попередня стаття
Наступна стаття