Оптимізація швидкості завантаження веб-ресурсів

Сьогодні більшість підприємств, організацій та установ впровадили і підтримують власні інтернет-сайти. Крім того, доступність веб-сервісів та підвищення комп’ютерної грамотності населення призвели до стрімкого зростання кількості персональних веб-сайтів, які належать фізичним особам. Нажаль, більшість розробників сайтів не є професіоналами у цій області, що призвело до появи великої кількості неоптимізованих веб-ресурсів.

Одним з ключових параметрів, який враховують сучасні пошукові системи під час ранжування веб-ресурсів є швидкість та коректність їх завантаження на кінцевому пристрої. Виникає питання: як людина, яка не є професійним розробником веб-ресурсів, може оцінити та оптимізувати власні інтернет-сайти. При цьому бажано обійтися без фінансових вкладень, так як більшість таких веб-ресурсів підтримуються особою як хобі, а не є предметом заробітку. Пошукові системи, у свою чергу, також зацікавлені в оптимізації подібних веб-ресурсів, так як це дозволить їм заощадити обчислювальні потужності, які витрачаються на оцінку неоптимізованих сайтів.

Ми розглянемо декілька безкоштовних інструментів, використання яких дозволить непідготованому користувачу провести суттєву оптимізацію своїх веб-сайтів та значно збільшити швидкість їх завантаження.

Для оцінки швидкості завантаження веб-ресурсів пропонується скористатися безкоштовним доповненням до браузеру Mozilla Firefox – Firebug. Це доповнення дозволяє у режимі реального часу виконувати дослідження, редагування та налагодження HTML, CSS, javascript та інших засобів побудови сучасних сайтів. Однією з можливостей Firebug є моніторинг швидкості завантаження веб-сторінок.

Для виявлення проблем оптимізації, які найбільш суттєво впливають на швидкість завантаження веб-ресурсів, використовується безкоштовний веб-сервіс PageSpeed Insights, який входить до набору професійних інструментів Google Developers, створеного компанією Google для допомоги веб-розробникам.

Під час аналізу швидкості завантаження сайту, для розробки якого використовувалися сучасні CMS, а для розміщення професійні хостінг-площадки, найбільш часто випливають проблеми оптимізації зображень. Розв’язання цих проблем доступно навіть непідготованому користувачу і дозволяє швидко підвищити ступінь оптимізації веб-ресурсу. Для оптимізації графічних елементів пропонується скористатися безкоштовним додатком IrfanView та плагінами до нього.

Запропонована методика підвищення швидкості завантаження веб-сторінок за рахунок їх оптимізації була використана для декількох веб-ресурсів. В результаті проведених робіт показники оптимізації ресурсів по Google Developers PageSpeed Insights збільшилися на 5-30 відсотків, а швидкість їх завантаження за оцінкою Mozilla Firefox Firebug збільшилася у 1,5-2 рази. Можна зробити висновок, що проведення такої оптимізації веб-ресурсів дозволить є доцільним для більшості сайтів.
Попередня стаття
Наступна стаття