Розміщення сайта в Інтернет

Завершивши створення Web-вузла, необхідно розмістити його в Internet. Тут можливі два варіанти: перший – використати комп’ютер, що разом з Web-сервером й Web-вузлом перебуває у вашому офісі й підключається до Internet по виділеній або комутованій лінії, що; другий – скористатися для розміщення Web-вузла послугами спеціальних організацій.

Розглянемо другий варіант. Правильний вибір провайдера, що надає доступ до Web-сторінки, дозволить вашим клієнтам з максимальною зручністю одержувати необхідну інформацію. Крім того, підтримка Web-сервером спеціальних можливостей значно полегшить розробку Web-вузла.

На що варто звернути увагу при виборі провайдера, що розміщає ваш Web-вузол на своєму сервері?

Пропускна здатність каналів. Щоб вашим відвідувачам не довелося занадто довго чекати завантаження сторінок, провайдер повинен мати надійне високошвидкісне з’єднання порядку 1-2 Мбіт у секунду.

Підтримка сервером провайдера SSI (Server Side Includes, вставки на стороні сервера). Використання SSI дозволяє Web-серверу вставляти невеликі обсяги динамічних даних безпосередньо в HTML-документ, що пересилає користувачеві. Запитана HTML-сторінка “проглядається” у пошуках елементів SSI. Виявивши такий елемент, сервер вставляє необхідну динамічну інформацію. За допомогою SSI можна включати один файл до складу іншого, виконувати CGI-сценарії й передавати іншу інформацію. Необхідно уточнити, які саме функції SSI підтримуються на сервері провайдера.

Підтримка сервером провайдера CGI-сценаріїв. CGI (Common Gateway Interface, загальний шлюзовий інтерфейс) – специфікація, що дозволяє Web-серверу виконувати довільні прикладні програми. У результаті роботи таких програм (сценаріїв, або “скриптів”) створюються HTML-документи. За допомогою CGI-сценаріїв можуть прийматися дані від користувача, вони дозволяють організувати діалог на Web-сторінках, запити до баз даних і т.д. Створити CGI-сценарій можна за допомогою будь-якої популярної мови програмування: Perl, Basic, C, C++, Pascal і т.п.

Підтримка моментального перекодування. На жаль, для російської мови в Internet при роботі на різних платформах (Windows, Mac, Unix і т.д.) прийняті різні кодування. Щоб користувачеві було легко переглядати сторінки, Web-сервер провайдера повинен уміти автоматично перекодувати документи залежно від запиту, що надійшов. У противному випадку або зміст вашого Web-вузла для деяких відвідувачів буде що не читають, або прийде забезпечувати кілька копій Web-вузла – по однієї на кожне підтримуване кодування.

Спосіб відновлення сторінок. Звичайно сторінки обновляються по протоколі FTP (File Transfer Protocol, протокол передачі файлів). Деякі FTP-клієнти дозволяють працювати з файлами на комп’ютері провайдера так само, як із власним диском, – копіювати, видаляти, перейменовувати й т.п.

Як правило, можливість розміщення Web-вузла провайдер надає своїм користувачам за невелику плату або безкоштовно.

Існують служби, які надають місце під Web-вузли безкоштовно разом з адресою електронної пошти й інших послуг. Як правило, умовою такого “безкоштовного” розміщення є виділення на ваших сторінках деякого місця під рекламу. Крім того, накладаються обмеження на розмір ваших файлів.

Попередня стаття
Наступна стаття