Захист доступу до комп’ютера

Для запобігання несанкціонованого доступу до даних, що зберігаються на комп’ютері, використовуються паролі. Комп’ютер дозволяє доступ до своїх ресурсів тільки тим користувачам, які зареєстровані й увели правильний пароль. Кожному конкретному користувачеві може бути дозволений доступ тільки до певних інформаційних ресурсів. При цьому може проводитися реєстрація всіх спроб несанкціонованого доступу.

Захист користувацьких настроювань був у операційній системі Windows 98 (при завантаженні системи користувач повинен увести свій пароль), однак такий захист легко обходиться, тому що користувач може відмовитися від уведення пароля. Вхід по паролю може бути встановлений у програмі BIOS Setup, комп’ютер не почне завантаження операційної системи, якщо не введений правильний пароль. Подолати такий захист нелегко, більше того, виникнуть серйозні проблеми доступу до даних, якщо користувач забуде цей пароль.

У цей час для захисту від несанкціонованого доступу до інформації усе більш часто використовуються біометричні системи авторизації й ідентифікації користувачів. Використовувані в цих системах характеристики є невід’ємними якостями особистості людини й тому не можуть бути загубленими й підробленими. До біометричних систем захисту інформації відносяться системи розпізнавання мови, системи ідентифікації по відбитках пальців, а також системи ідентифікації по райдужній оболонці ока.

Попередня стаття
Наступна стаття