logotip ua5.org
UA5.ORG

Методичні матеріали з інформатики
 
 
      Головна Зв'язок Статистика Закладки Пошук      
 
 
 
Розділи
 

Популярні публікації
Основные компоненты delphi это какие?
 

Рекомендовані матеріали
 

Рекламні матеріали
 

 

Прикладне програмне забезпечення


Основні поняття інформатики
     
     
   
 

Прикладне програмне забезпечення можна розділити на дві групи програм: системи програмування й додатки.

Системи програмування є інструментами для програмістів-професіоналів і дозволяють розробляти програми на різних мовах програмування (Basic, Pascal, С и ін.). У цей час широке поширення одержали системи візуального програмування (Visual Basic, Borland Delphi і ін.), які дозволяють навіть починаючому користувачеві комп'ютера створювати нескладні програми.

Додаток функціонує під керуванням певної операційної системи. Так, текстовий редактор Word є додатком операційної системи Windows, a текстовий редактор Edit — додатком операційної системи MS-DOS. Додатки дозволяють користувачеві обробляти текстову, графічну, числову, аудіо- і відеоінформацію, а також працювати в комп'ютерних мережах, не володіючи програмуванням.

Практично кожний користувач комп'ютера потребує додатків загального призначення, до яких належать: текстові редактори й графічні редактори, електронні таблиці, системи керування базами даних, а також додатки для створення мультимедіа-презентаций. Найпоширенішими в цей час пакетами додатків загального призначення є Microsoft Office і Staroffice.

У зв'язку зі стрімким розвитком глобальних і локальних комп'ютерних мереж усе більше значення набувають різні комунікаційні програми. Останнім часом розроблювачі операційних систем, і зокрема розроблювачі Windows, включають комунікаційні програми безпосередньо до складу операційної системи.

В окрему групу у зв'язку із широким поширенням комп'ютерних вірусів можна віднести антивірусні програми.

Для професійного використання в різних сферах діяльності кваліфікованими користувачами комп'ютера використовуються додатки спеціального призначення. До них відносяться системи комп'ютерної графіки, системи автоматизованого проектування (САПР), бухгалтерські програми, комп'ютерні словники, системи автоматичного перекладу й ін.

Усе більше число користувачів використовує навчальні програми для самоосвіти або в навчальному процесі. Насамперед, це програми навчання іноземним мовам, програми-репетитори, тести по різних предметах і так далі.

Велику користь приносять різні мультимедіа-додатки (енциклопедії, довідники і так далі) на лазерних дисках, які містять величезний обсяг інформації й засоби швидкого її пошуку.

Досить велика кількість користувачів починають знайомство з комп'ютером з комп'ютерних ігор, які бувають всіляких типів: логічні, стратегічні, спортивні і так далі.
 
   
 
 
Інші статті за темою:

 • Операційна система: призначення й склад
 • Інформація про сайт
 • Технологія використання автоматизованих систем (АС) і автоматизованих робоч ...
 • Растрові й векторні редактори
 • Пошукові системи загального призначення


 •  
       
       

   
   
   
  Яндекс.Метрика
   

   
       
    Copyright © 2008-2016 UA5.org