Самотестування комп’ютера

До складу комп’ютера входить енергонезалежний постійний запам’ятовувальний пристрій (ПЗУ), що містить програми тестування комп’ютера й першого етапу завантаження операційної системи — це BIOS (Basic Input/Output System — базова система вводу/виводу).

Після включення живлення комп’ютера або натискання кнопки Reset на системному блоці комп’ютера або одночасного натискання комбінації клавіш {Ctrl+Alt+Del} на клавіатурі процесор починає виконання програми самотестування комп’ютера POST (Power-on Self Test). Проводиться тестування працездатності процесора, пам’яті й інших апаратних засобів комп’ютера.

У процесі тестування спочатку можуть видаватися діагностичні повідомлення у вигляді різних послідовностей коротких і довгих звукових сигналів (наприклад, 1 довгий і 3 коротких — не підключений монітор, 5 коротких — помилка процесора і так далі). Після успішної ініціалізації відеокарти короткі діагностичні повідомлення виводяться на екран монітора.

Для установки правильної дати й часу, а також внесення змін у конфігурацію апаратних засобів комп’ютера в процесі виконання самотестування необхідно нажати клавішу {Del}. Завантажиться системна утиліта BIOS Setup, що має інтерфейс у вигляді системи ієрархічних меню. Користувач може встановити нові параметри конфігурації комп’ютера й запам’ятати їх у спеціальній мікросхемі пам’ятей, яка при виключеному комп’ютері харчується від батарейки, установленої на системній платі. У випадку виходу з ладу батарейки конфігураційні параметри губляться й комп’ютер перестає нормально завантажуватися.

Попередня стаття
Наступна стаття