Використання редактору Sweet Home 3D

Кожен з нас в своєму житті стикався з такими ситуаціями, як: ремонт, перебудова житла, перестановка меблів в кімнаті, побудова дачного будинку і таке інше. Під час планування таких об’ємних робіт дуже складно врахувати всі дрібниці, що можуть призвести до неочікуваних результатів. Сьогоднішній рівень розвитку інформаційних технологій дозволяє виконати такі роботи віртуально та оцінити результат.

Здійснити таку віртуалізацію дозволяють професійні графічні пакети, призначені для планування будівель та їх інтер’єрів, але ці програми дорого коштують та є складними для не підготованого користувача. Вирішити задачу планування та віртуалізації подібних робіт непідготованим користувачем допомагають безкоштовні програмні засоби, одним з яких є Sweet Home 3D.

Sweet Home 3D – інтуїтивний редактор, призначений для проектування інтер’єру кімнати будь-якої конфігурації. Цей редактор допомагає без будь-яких фізичних зусиль виконати віртуальне розміщення меблів в довільному приміщенні.

Основні переваги програми:

–     кросплатформеність: редактор може працювати на комп’ютерах з операційними системами Windows, Linux, Mac OS і Solaris;

–     безкоштовність та повна русифікація;

–     легке освоєння і простота використання, завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу і наявності найдокладніших інтерактивних підказок по ходу роботи над проектом;

–     невеликий розмір дистрибутива – близько 42 Мбайт, встановлення програми займає декілька хвилин.

Під час запуску програми відкривається поділене на чотири робочі області вікно з невеликою панеллю інструментів. У лівій верхній частині вікна редактора знаходиться каталог об’єктів та меблів, який містить всі зразки будівельних примітивів, меблів і фурнітури. Під областю каталогу знаходиться таблиця зразків об’єктів, які використовуються в проекті. В правій частині  вікна міститься основна робоча область, під якою розташована область 3D-відображення.

Sweet Home 3D постійно розвивається і поліпшується за рахунок підтримки численних ентузіастів з усього світу. Користувач, зареєстрований на форумі ентузіастів, може не тільки отримати консультацію по роботі в програмі, але і запропонувати внести в неї якісь зміни у відповідності зі своїми вподобаннями. Це допомагає вдосконалювати Sweet Home 3D, оперативно усуваючи помилки, виявлені в процесі використання, і робить її більш зручною для користувачів.

Приємним доповненням до Sweet Home 3D служить можливість використання її в режимі онлайн.

Звичайно, як і у будь-якої  програми, у Sweet Home 3D є й недоліки, серед яких:

–     відсутність можливості інтерактивного складання кошторису витрат на реалізацію готового проекту;

–     відносно невеликий каталог фурнітури, що входить до складу програми за замовчуванням;

неможливість будувати розрізи і моделювати ландшафт.
Попередня стаття
Наступна стаття